Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod » Sladkovodní akvaristika » Ryby, šneci, krevetky » Cichlidy » Kančík příčnopruhý


        

Kančík příčnopruhý

Cichlasoma nigrofasciatum

skladem

 

Číslo produktu: 9836
naše cena bez DPH: 25 Kč
naše cena s DPH (21 %):
30 Kč

Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)Česká synonyma: Cichlida zelenoploutváAnglicky: Convict cichlid, Zebra ChanchitoBiotop: Střední AmerikaVěd.popsáno: Günther, 1867.Původ: Střední Amerika: Guatemala, Salvador, Nikaragua, Honduras.Chov: SnadnýLokalizace: Střední a dolní část nádržeDélka života: Cca 10 let.Dop.počet ryb: 1 pár.Min.vel.n.: 100 litrů.Krmení: Všežravec - živé, mražené - malé rybky, drobné korýše, červy, hmyz, granule i vločkové, důležitá je rostlinná složka.Pohlaví: Samec je podstatně větší a mohutnější (cca 15 cm, samička cca 9 cm), samice je pestřeji vybarvena, má zlatooranžové šupinky na bocích a tyrkysový nádech hřbetní a řitní ploutve, ocasní ploutev je krátká, zaoblená. Samci mívají delší hřbetní, ocasní a řitní ploutev, jsou celkově větší, mohutnější. Starým samcům nebo samcům v době, kdy svádějí souboje o teritorium a postavení, vyrůstá na čele tukový hrbol. V období tření samci ztmavnou. 
Samec x SamiceSamec SamiceOdchov: Odchov je velmi jednoduchý. Před třením si upravují dno, vyhrabávají díry ve štěrku a brání své teritorium. Samice klade cca 200 jiker a stará se o ně. Potěr se líhne do 3 dnů a za další cca 3 dny se rozplave. O potěr se starají oba rodiče. Potěr se doporučuje krmit tabletami pro ryby žijícími na dně a mraženým planktonem, přijímá drobnou živou potravu. Ryby dospívají ve věku 8-10 měsíců při velikosti 4-6 cm.Snášenlivost: Agresivita se projevuje především vůči rybám vlastního druhu, vůči ostatním rybám především v době tření. Při ochraně mláďat jsou samice velice agresívní a útočí bezhlavě na cokoliv. Jsou schopny vážně poranit i mnohem větší ryby, mírnější druhy a mladé ryby i zabít.Charakteristika: Velmi odolná ryba, která snese i špatné zacházení a nevhodné podmínky. Ideální pro začátečníky s cichlidami pro snadné a přežívající odchovy. Rostliny v akváriu mohou být, ale pokud možno tužší a dobře zajištěné kameny proti vyhrabání, jemnolisté rostliny většinou zničí. Lze chovat i s podstatně většími cichlidami. Tyto ryby se mohou křížit s jinými cichlidami. Potřebují prostory pro úkryt. kameny, kořeny. Dno písčité nebo neostrý štěrk.