Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod »Sladkovodní akvaristika» Neonka černá


        

Neonka černá

Hyphessobrycon herbertaxelrodi

skladem

 

Číslo produktu: 10412
naše cena bez DPH: 21 Kč
naše cena s DPH (21 %):
25 Kč

Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika: Brazílie, Mato Grosso
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: všežravá
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: společenská mírumilovná hejnová rybička
Charakteristika: I když hodně času tráví spíše v horní části nádrže, mají rády akvária bohatě osázená rostlinami, které tvoří hustý povrch, v kterém se mohou schovávat. Nejpěkněji jsou vybarvené, pokud mají měkkou a mírně kyselou vodu. Rybka má olivovězelený hřbet a stříbřité bříško. V linii boční čáry se táhne svítivý zelenomodrý pás, pod ním jsou boky tmavé. Postupně směrem k bříšku tmavé zbarvení bledne, až ho úplně vystřídá stříbřitá oblast spodní části těla. Ploutve jsou průhledné a skoro bezbarvé.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou větší a robustnější. Samečci jsou štíhlejší.
Rozmnožování: Při rozmnožování uvítají přítomnost jemnolistých rostlin, nejsou však nezbytné. Pokud se k sobě partneři hodí, klade samička asi 200 jiker. Doporučeje se poté rodiče odlovit a nádrž zatemnit. Plůdek se líhne asi za den a do dalších pěti dnů se rozplave. V prvních dnech přijmají pouze plankton, později i jinou drobnou živou potravu.