Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod »Sladkovodní akvaristika» Kominíček černý


        

Kominíček černý

Poecilia -Black molly

skladem

 

Číslo produktu: 10609
naše cena bez DPH: 25 Kč
naše cena s DPH (21 %):
30 Kč

Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: střední a jižní Amerika
Maximální velikost: 8 cm
Vhodná teplota: 24 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 12 - 30° dGH
Agresivita: Mírumilovná, hejnovitá, vytrvalá rybička
Charakteristika: Tato rybka má mnoho odrůd, které se liší jak barvou, tak tvarem ploutví. Původní druh se ale v akváriích v moc nevyskytuje. Rybky z volné přírody budou spokojené i při teplotě kolem 18°C. Barevné odrůdy, které se prodávají (nejčastěji černá - Black Molly, ale i karmínově červené, lyroocasé atd.) jsou na teplotu mnohem choulostivější a mají raději teploty kolem 25°C. Také jsou náchylnější k různým onemocněním. Proti tomu bývá často účinné přidat do akvária trošku mořské, nebo kuchyňské soli. Vždy po vyčištění se do akvária má přidat preventivně přípravek proti nemocem.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší, mají delší ploutve a mají gonopodium.Existují i samci, kteří mají podobné ocasní ploutve a mají nevivinuté gonopodium. Stejně jako u mečovek se tito samci perou a často nejsou plodní. Ostatní samci si je pletou se samicemi, nahání je a tak vznikají nesváry.
Rozmnožování: Jako hodně ostatních živorodek jsou velmi plodné a snadno se množí. Mezi potěrem barevných odrůd se často vyskytne pár rybiček, které mají jinou barvu, než jejich rodiče. V akváriu by měl být dostatek úkrytů pro potěr, jinak ho ostatní rybičky (i jeho rodiče) sežerou. Popřípadě lze samičku před porodem umístit do samostatné hustě osázené nádrže, nebo do porodničky.