Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod »Sladkovodní akvaristika» Cichlidka kakadu


        

Cichlidka kakadu

Apistogramma cacatuoides

skladem

 

Číslo produktu: 98044
naše cena bez DPH: 40 Kč
naše cena s DPH (21 %):
48 Kč

Čeleď: Cichlidae (vrubozubcovití)Čeleď: Cichlidae (vrubozubcovití)Česká synonyma: Cichlidka papouščíLatinská synonyma: Apistogramma cacatuoides double red, Apistogramma cacatuoides gold, Apistogramma cacatuoides gold red, Apistogramma cacatuoides orangeAnglicky: Cockatoo cichlid, Cockatoo Dwarf CichlidBiotop: AmazonieVěd.popsáno: Hoedeman, 1951.Původ: Jižní Amerika: Amazonie (Brazílie, Peru a povodí Amazonky).Chov: Poměrně snadnýLokalizace: Celá nádržDélka života: Cca 3 roky.Dop.počet ryb: 1 samec a více samic. Lze chovat také v páru.Min.vel.n.: 50 litrů.Krmení: Všežravec. Upřednostňuje živou potravu (i mraženou) - larvy, daphnie, vodní hmyz apod. Umělé krmivo pro cichlidy může příjímat hůře. Přikrmujeme i rostlinným krmivem.Pohlaví: Sameček má na hřbetní ploutvi první paprsky protažené a ocasní i hřbetní ploutev má barevnější. Samička má paprsky ve hřbetní ploutvi stejně dlouhé, celkové zbarvení je šedé, v době péče o potomstvo je samička žlutá. Dále má sameček protaženou řitní ploutev i prsní ploutve. Samečci dorůstají až do 10cm, samičky okolo 4-5 cm. Existuje několik barevných variet. 
Samec x SamiceSamec SamiceOdchov: Vytírají se do dutin (kokos, kamenná jeskyňka, kořen apod.). Samec si vytváří harém o několika samicích (3-4) s nimiž se "pravidelně" tře. Samci jsou vůči sobě nesnášenliví, proto se doporučuje mít v nádrži pouze jednoho samce na několik samic. Pro velké nádrže to nemusí být pravidlem. Po vytření se samička stará o jikry a později i o potěr. Někteří samci potěr sežerou, proto je v tomto případě lepší problémového samce odlovit (chceme-li odchov).Snášenlivost: Klidná rybka, pouze v období tření je agresivní. Hodí se do prostorných společenských akvárií.Charakteristika: Krásná rybka s průhlednou ocasní ploutví. Nádrž by měla být prostornější, s upraveným dnem z větších tmavých kamenů a kořenů, mezi nimiž si samičky vytváří svá teritoria. Osázení nádrže je vhodné nižšími trsovitými rostlinami v kombinaci s druhy jemnolistými. V menších akváriích útočí na větší ryby než je ona sama. 4 cm samice si dokonce troufne i na 10 cm polozobánku a zabije ji. Vhodná i pro začátečníky. Na trhu je několik barevných variet, mimo jiné Apistogramma cacatuoides "double red", Apistogramma cacatuoides "gold", Apistogramma cacatuoides "gold red", Apistogramma cacatuoides "orange".