Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod »Sladkovodní akvaristika» Kančík příčnopruhý


        

Kančík příčnopruhý

Cichlasoma nigrofasciatum

skladem

 

Číslo produktu: 9836
naše cena bez DPH: 25 Kč
naše cena s DPH (21 %):
30 Kč

Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)Česká synonyma: Cichlida zelenoploutváAnglicky: Convict cichlid, Zebra ChanchitoBiotop: Střední AmerikaVěd.popsáno: Günther, 1867.Původ: Střední Amerika: Guatemala, Salvador, Nikaragua, Honduras.Chov: SnadnýLokalizace: Střední a dolní část nádržeDélka života: Cca 10 let.Dop.počet ryb: 1 pár.Min.vel.n.: 100 litrů.Krmení: Všežravec - živé, mražené - malé rybky, drobné korýše, červy, hmyz, granule i vločkové, důležitá je rostlinná složka.Pohlaví: Samec je podstatně větší a mohutnější (cca 15 cm, samička cca 9 cm), samice je pestřeji vybarvena, má zlatooranžové šupinky na bocích a tyrkysový nádech hřbetní a řitní ploutve, ocasní ploutev je krátká, zaoblená. Samci mívají delší hřbetní, ocasní a řitní ploutev, jsou celkově větší, mohutnější. Starým samcům nebo samcům v době, kdy svádějí souboje o teritorium a postavení, vyrůstá na čele tukový hrbol. V období tření samci ztmavnou. 
Samec x SamiceSamec SamiceOdchov: Odchov je velmi jednoduchý. Před třením si upravují dno, vyhrabávají díry ve štěrku a brání své teritorium. Samice klade cca 200 jiker a stará se o ně. Potěr se líhne do 3 dnů a za další cca 3 dny se rozplave. O potěr se starají oba rodiče. Potěr se doporučuje krmit tabletami pro ryby žijícími na dně a mraženým planktonem, přijímá drobnou živou potravu. Ryby dospívají ve věku 8-10 měsíců při velikosti 4-6 cm.Snášenlivost: Agresivita se projevuje především vůči rybám vlastního druhu, vůči ostatním rybám především v době tření. Při ochraně mláďat jsou samice velice agresívní a útočí bezhlavě na cokoliv. Jsou schopny vážně poranit i mnohem větší ryby, mírnější druhy a mladé ryby i zabít.Charakteristika: Velmi odolná ryba, která snese i špatné zacházení a nevhodné podmínky. Ideální pro začátečníky s cichlidami pro snadné a přežívající odchovy. Rostliny v akváriu mohou být, ale pokud možno tužší a dobře zajištěné kameny proti vyhrabání, jemnolisté rostliny většinou zničí. Lze chovat i s podstatně většími cichlidami. Tyto ryby se mohou křížit s jinými cichlidami. Potřebují prostory pro úkryt. kameny, kořeny. Dno písčité nebo neostrý štěrk.