Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 


Úvod »Sladkovodní akvaristika» Cichlidka Ramirezova


        

Cichlidka Ramirezova

Papiliochromis ramirezi

skladem

 

Číslo produktu: 9802
naše cena bez DPH: 45 Kč
naše cena s DPH (21 %):
55 Kč

Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika - řeky Rio Apuré a Rio Meta ve Venezuele
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 24 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 12° dGH
Agresivita: mírumilovná společenská rybička
Charakteristika: Tato rybka se dožívá kolem dvou let. Je náročnější na kvalitu vody a choulostivá při přelovování a změnách parametrů vody. Ve špatném prostředí trpí mnoha chorobami, např. vodnatelností a tuberkulózou. Rybky jsou navíc citlivé na chemikálie i léčiva. V akváriu vyžadují prostředí plné úkrytů, jeskyněk, kořenů, množství dobře rostoucích rostlin a klidné, mírumilovné společníky. Tyto rybky mají velmi proměnlivé zbarvení: modré, červené a černé s přechody do fialova a žlutozelena. Vyznačují se vysokou hřbetní ploutví se 14 tvrdými paprsky, z nichž první tři jsou černé.
Pohlavní dimorfismus: Samička je v břišní části plnější a červenější a má druhý paprsek hřbetní ploutve prodloužený.
Rozmnožování: Při tření se samička obrací hřbetem dolů, naklade 100-200 kusů šedě průsvitných jiker a sameček mezitím "hlídá" se staženou ocasní ploutví. Jikry oplozuje zajímavým způsobem - neobrací se k jikrám bříškem, nýbrž zaujme jen šikmou polohu, třepe tělíčkem a kropí jikry mlíčím. Potěr je choulostivý na pokles teploty a nečitotu vody. Po třech dnech se potěr rozplave. Rodiče se o něj i nadále společně starají.