Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
         

Terčovec leopard Red

Symphysodon Aequifaciatus sp.

skladem

 

Číslo produktu: 10906
naše cena bez DPH: 372 Kč
naše cena s DPH (21 %):
450 Kč

Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Amazonie
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 27 - 30° C Při léčení až 36°C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 5.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12° dGH
Agresivita: Mírumilovná, v době tření agresívnější až teritoriální
Charakteristika: Podkladové zbarvení je modré. Do tohoto druhu patří formy Blue diamond, Blue cobalt, Blue neon, Blue engel atd.... Dále jsou to také Terčovec modrý pruhovaný tyrkys (briliant tyrkys).
Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají v 12 až 24 měsících. Později dospívá hlavně chovatelská forma Blue diamond (v 18 až 30 měsících). Pohlaví je poznatelné jenom v obdobý tření. Samec má pohlavní papilu tenší a zašpičatělou. Samička ji má hrubší a trubičkovitého tvaru.
Rozmnožování: Pro odchov je ideální nádrž o rozměrech 50 x 50 x 50 cm. Teplota pro výtěr 30 °C. Nejlepší je zavést do vytíračky molitanový filtr, molitanový filtr nemůže nasát mladé rozplavané ryby. V dnešní době se terčovci běžně vytírají o vodivosti 400 až 500 mikrosimensů. Bez potřebného snížení vodivosti a ph je odchov nemožný, jsou malé výjimky, kdy chovný pár odchová mladé ryby i bez úpravy vody, ale to je spíše náhoda a z celého vrhu jiker vychovají 10 až 15 procent potomstva, většinou ani v době dospělosti nedosáhnou velikosti terčovců vychovaných v optimálních podmínkách. Hodně záleží i na tom, aby se chovnému páru vytvořil sekret. Mnoho chovatelů nedokáže pochopit, proč přišli o potomstvo, i když se řádně vylíhlo. Znakem, že se chovnému páru nevytvořil sekret je, že rozplavaní mladí terčovci bloudí po celé nádrži a nedrží se v blízkosti chovného páru. Čerstvě rozplavané ryby by měly, pokud je všechno v pořádku, neustále zkrmovat sekret střídavě u obou rodičů, jinak do pár hodin odumřou. Proto je odchov obtížný. Charakteristické pro terčovce je, že pokud vidí na potěru, že nebude zdravě vyvinutý, tak ho požerou a hodí nové jikry. Často se stává, že pokud mají malé množství ve vrhu, tak se vytřou znovu.