Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
         

Živorodka Endlerova

Poecilia wingei

akce

skladem

 

Číslo produktu: 10603
běžná cena 25 Kč
naše cena bez DPH: 12 Kč
naše cena s DPH (21 %):
15 Kč

Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: samci 18 mm, samice 25 - 30 mm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 6,8 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: střední tvrdost 8 - 12 °dGH
Agresivita: Snášenlivá rybka vhodná do druhových nádrží
Charakteristika: Hejnová rybka vhodná pro začátečníky, snadno se množí. Patří mezi malé živorodky, nedoporučuje se k velkým rybám. Není náročná na kvalitu vody. Dožívá se pouze asi jednoho roku, dospívá již v několika týdnech. Vyžaduje krmit pouze 1x denně, velmi šetrně, nejlépe jen naupliemi artemií, malými buchankami. Nejdůležitější složku potravy v přírodě tvoří rasy, proto by sme jim měli přidávat spirulinu. Navzdory své malé velikosti vyžaduje velké akvárium s dobrou filtrací vody a její pravidelnou výměnou, t.j. 1/3 vody za týden. Pozor třeba dávat na náhlé ochlazení vody, nesmí být věčší než o 2 st. C.
Pohlavní dimorfismus: Tak jako i u jiných živorodek je sameček nápadně pestře zbarvený a oproti samičkám je menší velikosti.
Rozmnožování: Pozor, snadno se kříží s Poecilia reticulata čímž vznikají barevné odchylky. Do 25 dní od oplodnění rodí cca 10 mladých rybiček, které jsou schopny přijímat přiměřeně malou normální potravu nebu je krmíme jako jiný potěr živými žábronožkami.

Vhodné ke krevetkám