Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
         

Terčovec marlboro

Symphysodon Aequifaciatus sp. 4 - 6cm

akce

skladem

 

Číslo produktu: 10905
naše cena bez DPH: 289 Kč
naše cena s DPH (21 %):
350 Kč

Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Amazonie
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 27 - 30° C Při léčení až 36°C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 5.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12° dGH
Agresivita: Mírumilovná, v době tření agresívnější až teritoriální

Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají v 12 až 24 měsících. Později dospívá hlavně chovatelská forma Blue diamond (v 18 až 30 měsících). Pohlaví je poznatelné jenom v obdobý tření. Samec má pohlavní papilu tenší a zašpičatělou. Samička ji má hrubší a trubičkovitého tvaru.
Rozmnožování: Pro odchov je ideální nádrž o rozměrech 50 x 50 x 50 cm. Teplota pro výtěr 30 °C. Nejlepší je zavést do vytíračky molitanový filtr, molitanový filtr nemůže nasát mladé rozplavané ryby. V dnešní době se terčovci běžně vytírají o vodivosti 400 až 500 mikrosimensů. Bez potřebného snížení vodivosti a ph je odchov nemožný, jsou malé výjimky, kdy chovný pár odchová mladé ryby i bez úpravy vody, ale to je spíše náhoda a z celého vrhu jiker vychovají 10 až 15 procent potomstva, většinou ani v době dospělosti nedosáhnou velikosti terčovců vychovaných v optimálních podmínkách. Hodně záleží i na tom, aby se chovnému páru vytvořil sekret. Mnoho chovatelů nedokáže pochopit, proč přišli o potomstvo, i když se řádně vylíhlo. Znakem, že se chovnému páru nevytvořil sekret je, že rozplavaní mladí terčovci bloudí po celé nádrži a nedrží se v blízkosti chovného páru. Čerstvě rozplavané ryby by měly, pokud je všechno v pořádku, neustále zkrmovat sekret střídavě u obou rodičů, jinak do pár hodin odumřou. Proto je odchov obtížný. Charakteristické pro terčovce je, že pokud vidí na potěru, že nebude zdravě vyvinutý, tak ho požerou a hodí nové jikry. Často se stává, že pokud mají malé množství ve vrhu, tak se vytřou znovu.